in

Bağırsaklardaki zehri silip süpürüyor, tıkanıklık bırakmıyor! Her gün birkaç tane mutlaka tüketin

Kahvaltılar, salatalar ve hatta ezmesiyle en sevilen besinlerden biri olan zeytin, birbirinden farklı faydasıyla tüm vücudunuzu yenileme kapasitesine sahip. İşte her gün birkaç zeytin yediğinizde vücutta ortaya çıkabilecek o değişimler…

 

 

Zeytin iyi bir vitamin, mineral ve antioksidan kaynağıdır. Aynı zamanda iyi bir sağlıklı yağ kaynağıdırlar. Zeytinin sağlığa faydalarından bazıları şunlardır:

 

Kalp hastalığı riskinde azalma: Zeytinler, kolesterol seviyelerini düşürdüğü ve kalp sağlığını iyileştirdiği gösterilen tekli doymamış bir yağ olan oleik asit içerir.

 

Felç riskine karşı koruyucu: Zeytin ayrıca felce karşı korunmaya yardımcı olabilecek antioksidanlar içerir.

 

Kanser riskini düşürme: Zeytindeki antioksidanlar, hücrel

ere zarar verebilecek serbest radikallerle savaşarak kansere karşı korunmaya yardımcı olabilir.

 

Kemik sağlığını iyileştirebilir: Zeytin, kemik sağlığı için önemli olan iyi bir kalsiyum kaynağıdır.

 

Bilinçsiz toplanan mantar hayati risk taşıyor!

Cilt sağlığının iyileştirilmesi: Zeytindeki antioksidanlar, cildi güneşin ve diğer çevresel faktörlerin neden olduğu hasarlardan korumaya yardımcı olabilir.

 

Güçlü bağışıklık sistemi: Zeytindeki antioksidanlar, bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve enfeksiyonla savaşmaya yardımcı olabilir.

 

Zeytin, birçok farklı şekilde tadını çıkarabileceğiniz sağlıklı ve çok yönlü bir besindir. Tek başına yenilebilir, salatalara, sandviçlere veya dürümlere eklenebilir veya dip sos olarak kullanılabilirler.

İşte zeytin yemenin bazı ek faydaları:

 

Kilo vermeye yardımcı olabilir. Zeytin, lif oranı yüksek, düşük kalorili bir besindir. Lif, tok ve tatmin olmuş hissetmenize yardımcı olabilir, bu da daha az yemenize ve kilo vermenize yardımcı olabilir.

 

Bağırsak sağlığını iyileştirebilir. Zeytin, bağırsakta yaşayan faydalı bakteriler olan iyi bir probiyotik kaynağıdır. Probiyotikler bağırsak sağlığını iyileştirmeye ve bazı kronik hastalık riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

 

Enflamasyonu azaltabilir. Zeytindeki antioksidanlar vücuttaki iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilir. Enflamasyon, kalp hastalığı, inme ve kanser dahil olmak üzere birçok kronik hastalık için önemli bir risk faktörüdür.

 

Zeytin, çeşitli sağlık yararları sunabilen sağlıklı ve lezzetli bir besindir. Sağlığınızı iyileştirmenin bir yolunu arıyorsanız, diyetinize zeytin eklemek harika bir seçenektir.

What do you think?

Bronşit Bulaşıcı Mıdır Ve Nasıl Oluşur Bronşitin Bulaşma Yolları Nelerdir

Bahçenize bunları ekerseniz 7 hataya dikkat edin ..