in

Evinizde çok fazla karınca varsa, tamamen yok etmek için bu numaraları deneyin!

Evinizde çok fazla karınca varsa, tamamen yok etmek için bu numaraları deneyin!

Artık endişelenmeyin ve bu teknikle kurtulun

Yazın gelmesiyle birlikte dışarısı iyice güzelleşmeye başlar, güneş parıldarken dışarıda olmak daha keyifli bir hal alır.

Sevdiğimiz bir zaman olmasına rağmen bu durumun her şeyde olduğu gibi küçük bir kötü yanı vardır; bu durumda bir anda ortaya çıkmış gibi görünen her türlü böceğin ortaya çıkmasıdır. Özellikle keyif yapmak isterken karıncalar can sıkmaktadır.

En rahatsız edici şeylerden biri mutfaktayken aniden masanın, meyvelerin, duvarların veya zeminin üzerinde sürünen bütün bir karınca kolonisi görmektir. Ayrıca evet, bu küçük yaratıklar hiç ama hiç hijyenik değiller ve her yere çok çabuk yayılmayı başarıyorlar.

Elbette, çeşitli pestisitleri test etmeyi ve onları ortadan kaldırmayı seçebilirsiniz, ancak mutfağı bir kimyasal dalgasına maruz bırakmak ideal bir çözüm değildir.

Özellikle evde evcil hayvan varsa. Neyse ki, herhangi bir böcek ilacına veya bunun gibi bir şeye ihtiyacınız olmadan, ev yapımı tekniklerle bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Normalde çöpün kokusu, birikmiş çok şey olduğunda ilk algılanan kokudur. Yardımcı olabilecek şeyse zaman zaman çöp tenekesine biraz karbonat koymaktır.

Her ne kadar sürekli hatırlamak zorunda olmadığınız bir seçenek istiyorsanız, biraz pamuk en iyi araçtır. Bir pamuk parçasını uçucu yağla kaplayın ve çöpü koymak için torbayı koymadan önce kovanın dibinde bırakın.

Yine de, karıncaların evinizi işgal etmesini önleme konusunda başarılı olamadıysanız, onları yok etmek için bu önerileri izleyin!

Tarçın

Bu küçük hayvanlar, inanılmaz kokularıyla dikkat çekiyor ve tarçın kokusu tam olarak onların favorisi değil. Sadece bir bardak suya bir çay kaşığı tarçın yağı ekleyin.

Karışımın bir kısmını bir parça pamukla karıncaların normalde dolaştığı yerlere biraz yayın. Karıncalar yok olana kadar işlemi tekrar edin.

Ayrıca küçük tarçın tüplerini girişlere veya pencerelerin yanına koyabilir veya karışımı bir sprey şişeye döküp görür görmez üzerlerine püskürtebilirsiniz.

Sirke

Sirke, karıncalar için de tatsızdır. Ayrıca oldukça ucuz ve iyi bir seçenek olduğu için kullanışlıdır. Önceki karışımda da önerdiğimiz gibi, bir sprey şişesi alın ve aynı oranda su ve sirke ile doldurun.

Az miktarda limon ekleyin, sallayın ve tüm yollara biraz püskürtün. Tamamen kurtulana kadar her gün biraz püskürtün.

Boraks

Boraks, pestisitlerin büyük bir bölümünde kullanılmaktadır. Toz halinde veya renksiz kristal tuz olarak satın alabilirsiniz.

Bazı süpermarketlerde ve ayrıca eczanelerde de satılmaktadır. Bu karışım için öok fazla malzemeye ihtiyacınız yok; bir bardak ılık suya iki yemek kaşığı boraks ve yarım bardak şeker ekleyin ve biraz pamuk alın.

Karışımı emmesi için birkaç parça pamuk kullanın ve bunları karıncaların en işlek yerlerine veya girişlerin ve kapı çerçevelerinin yakınına yerleştirin.

 

Kaynak:https://5min-tricks.com/antshouse-tr/?utm_source=taboola&utm_term=demiroren-hurriyet_1164746&utm_content=2992927922&utm_medium=referral&utm_campaign=AntsHouseSB-TR-DTM-SF-5MT-TB-5MT#tblciGiA4HJylJXAN9AXUCkXzIW8Jl9e6qKfwCmQfzeF18imknSCPtlQokZfSrKLf1tPtAQ

What do you think?

Çamaşır makinesi deterjan gözü nasıl temizlenir? Toz deterjan kalıntısı nasıl temizlenmeli?

Bu Kadın Yoğurdun İçine Her Sabah Kahve Ekliyor – İşte Nedeni